Q&A

Chcecie się czegoś o mnie dowiedzieć? Proszę bardzo. Jeśli macie jakieś pytanie, które Waszym zdaniem powinno się tu pojawić, możecie dać znać w komentarzu na dole albo skontaktować się ze mną przez e-mail podany na podstronie Kontakt lub przez media społecznościowe.


Jak się nazywa ta czcionka, której wszędzie używasz?
Jest to czcionka Architects Daughter. Lubię takie kroje pisma i szczęśliwym trafem udało mi się trafić na tego typu czcionkę, która dodatkowo zawiera polskie znaki. Czcionka ta jest na licencji SIL Open Font License, więc myślę, że raczej nie dostanę od listonosza pewnego dnia kilograma pozwów.

Umiesz mówić?
To, że mam Zespół Aspergera nie oznacza od razu, że nie umiem mówić 😉 . Przyznaję jednak, że w realu jestem nieco mniej wygadany niż w Internecie, więc jeśli się spotkamy, nie dziw się jeśli na pytania będę odpowiadać pojedynczymi słowami lub krótkimi zdaniami. Lubię krótko i na temat. A na filmach na YouTube nie gadam, bo nie mam do tego głosu ani talentu.

iOS czy Android?
Oba systemy mają swoje wady i zalety. Oba są też skierowane do różnych grup odbiorców. Mnie bardziej odpowiada Android (głównie dlatego że pozwala na więcej niż iOS), co jednak nie znaczy, że Tobie też będzie odpowiadać. Polecam poczytać o obydwu systemach albo lepiej – wypróbować je w praktyce (choćby w sklepie albo prosząc znajomego o udostępnienie jego urządzenia).

Masz dziewczynę?
Są osoby z Zespołem Aspergera, które żyją w związkach. Ja niestety do takich osób nie należę. Mój jedyny „związek” (celowo napisałem w cudzysłowie, bo to dość niezwykła historia) trwał może z godzinę (biorąc pod uwagę fakt, że są faceci, którzy nigdy nie trzymali dziewczyny za rękę, to i tak dużo). Jeśli jesteś dziewczyną, jesteś miła, pozytywnie nastawiona i tolerancyjna, nie mieszkasz zbyt daleko od Kwidzyna, nie palisz, kochasz ludzi za to kim są, a nie jak wyglądają (albo mówiąc wprost, nie przeszkadza Ci brzuszek u partnera) i nie masz nic przeciwko osobom z Zespołem Aspergera, możemy pogadać.

Jak mogę się z Tobą skontaktować?
Przez media społecznościowe podlinkowane na pasku bocznym lub e-mail podany na podstronie Kontakt. Linku do prywatnego profilu na Facebooku nie podam, bo (poza nielicznymi wyjątkami) nie dodaję do znajomych osób, które znam tylko przez Internet. Numeru telefonu też nie podam, bo nie odbieram połączeń z numerów spoza listy kontaktów jeśli nie spodziewam się telefonu.

Czy wszyscy Aspie interesują się informatyką?
Nie wszyscy. Każdy Aspie jest inny. Mój internetowy znajomy z Zespołem Aspergera na przykład interesuje się infrastrukturą drogową i komunikacją miejską.

Jakie są parametry Twojego komputera?
Procesor: Intel Core i5-4460 (4 rdzenie, 3,2 GHz)
Karta graficzna: MSI Radeon R9 270 GAMING 2 GB
RAM: Crucial Ballistix 8 GB (dwie kości po 4 GB)
Obudowa: SilentiumPC Brutus M25 Pure Black
Płyta główna: MSI B85M-E45
Zasilacz: Corsair VS Series 450W 80PLUS
Dyski: Transcend SSD370 (SSD, 128 GB), Western Digital Caviar Blue (HDD, 1 TB)
Monitor: AOC AG241QX
O tym zestawie pisałem już na blogu, więc jeśli chcecie dowiedzieć się o nim więcej, możecie sobie poczytać. Tutaj znajdziecie koszyk na Morele.net. Tak przy okazji, zerwałem plomby. Bo tak. 😛

Gdybyś cofnął się w czasie do początku lat 90., co byś powiedział spotkanej tam osobie?
„W kieszeni mam urządzenie, które daje mi dostęp do wszystkich informacji na świecie. Używam go do przeglądania zdjęć kotów”.

Czy osoba z Zespołem Aspergera może mieć prawo jazdy?
Oczywiście. Może nawet zdać egzamin za pierwszym razem. Coś o tym wiem. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.