Wczorajsza prezentacja Apple

Ostatni wpis na blogu dodałem wieki temu, więc pora wreszcie coś napisać. Wczoraj Apple zaprezentowało swoje najnowsze rewolucyjne produkty. Oczywiście internetowe przecieki się potwierdziły. Zatem co nowego?

  • Apple Watch Series 4, który przyniósł rewolucję w postaci większego ekranu. Fajnym dodatkiem jest jednak elektroda umożliwiająca wykonywanie EKG. Nowy Apple Watch potrafi też ostrzegać o nienormalnej pracy serca. Przydatna rzecz.
  • Najważniejszy punkt programu, czyli nowe iPhone’y: iPhone XS i XS Max (ten drugi to powiększona wersja tego pierwszego). Są to najbardziej zaawansowane iPhone’y jakie stworzyło Apple – przynajmniej do przyszłego roku gdy Apple stworzy jeszcze bardziej zaawansowane iPhone’y. Nowości w nowych iPhone’ach to wyższy stopień wodoodporności (IP68 zamiast IP67), lepsze podzespoły, lepsze aparaty i kolejna innowacja w postaci Dual SIM. Nudy. No i doszła opcja 512 GB. Za to ulepszone funkcje rozszerzonej rzeczywistości są naprawdę imponujące. Wcięcie na ekranie wciąż jest. Ceny na polskiej stronie Apple: od 4979 zł za iPhone’a XS i od 5479 zł za iPhone’a XS Max. Najdroższa wersja tego drugiego to koszt „tylko” 7219 zł.
  • Jest też trzeci iPhone. Jest to iPhone XR, czyli uboższa wersja wspomnianych wcześniej modeli – ma ekran LCD zamiast OLED-u, nie obsługuje 3D Touch i ma tylko jeden tylny aparat. Ma to być tańsza wersja iPhone’ów XS i XS Max. iPhone XR faktycznie jest od nich tańszy, ale niestety wciąż drogi – na polskiej stronie Apple ceny zaczynają się od 3729 zł.

No, to tyle. Ciekawe co Apple zaprezentuje w przyszłym roku. A tak poza tym, WordPress planuje wypuścić nowy edytor o nazwie Gutenberg. Jakoś mnie on nie przekonuje i na razie zostanę przy starym.