Szybka recenzja prezentów gwiazdkowych 2017

Pora na ostatni wpis w tym roku! Dziś na szybko zrecenzuję co mi w tym roku przyniósł Mikołaj. Właściwie to tylko jeden z tych prezentów dostałem od Mikołaja, a pozostałe sprawiłem sobie sam. Zaczynamy.

Dysk przenośny Toshiba Canvio Basics 1 TB

Bo miejsca na dane nigdy za dużo. Ciekawym dodatkiem jest dioda, która świeci na biało po podłączeniu dysku do portu USB 2.0 lub na niebiesko po podłączeniu do portu USB 3.0. Rzeczywista pojemność wynosi 931 GB. Dysk bez problemu osiąga i utrzymuje prędkości zapisu powyżej 100 MB/s. Domyślnie jest sformatowany w systemie NTFS. Mój telewizor bez problemu odtwarza filmy zapisane na tym dysku, ale ze smartfonem dysk już nie chce współpracować (po podłączeniu dysku smartfon informuje, że dysk należy najpierw sformatować, więc chyba Android nie lubi się z systemem NTFS). Dołączony kabel jest trochę sztywny, ale na razie nie przeszkadza mi jego długość, choć poprosiłem Mikołaja jeszcze o dłuższy kabel.

Porada: aby dysk zaczął pracować z urządzeniami z Androidem, przeformatuj go do formatu exFAT.

Powerbank ADATA P20000D

O tym powerbanku pisałem już nieco w poście niżej, ale powtórzę: 20 000 mAh, dwa wyjścia 2,1 A, wyświetlacz i latarka. Powerbank od ADATA jest dość masywny (ale wciąż przenośny) i troszeczkę waży, ale te 20 000 mAh musiało gdzieś się zmieścić. Na minus zaliczyłbym kiepskie kąty widzenia wyświetlacza. Esteci powinni jeszcze wiedzieć, że obudowa może się z czasem porysować.

Ładowarka Aukey (model PA-T11)

Na koniec coś co bardzo przyda się każdemu gadżeciarzowi, czyli ładowarka USB. Można do niej podłączyć aż 6 urządzeń. Dwa z wyjść (oznaczone kolorem pomarańczowym) korzystają z technologii Qualcomm Quick Charge 3.0, z czego ucieszą się posiadacze urządzeń obsługujących szybkie ładowanie. Pozostałe cztery wyjścia korzystają z autorskiej technologii AiPower. Maksymalne natężenie każdego z tych czterech wyjść wynosi 2,4 A. Dzięki technologii Qualcomm INOV ładowarka optymalnie dostosowuje parametry ładowania. Taka ładowarka przyda się na przykład w sytuacji kiedy wybierzemy się w podróż z kilkoma urządzeniami ładowanymi przez USB, a w naszym pokoju hotelowym jest tylko jedno wolne gniazdko elektryczne. Dla zmotoryzowanych Aukey oferuje też podobne do tej ładowarki samochodowe.