Dni Kwidzyna 2018

Od 15 do 17 czerwca obchodzimy Dni Kwidzyna, czyli coroczną imprezę masową odbywającą się na stadionie miejskim w naszym mieście. Atrakcji tam nie brakuje – koncerty, jedzenie, sklepy z balonikami i zabawkami (znalazły się nawet pikselowe miecze z Minecrafta, oczywiście typu „made in China”, a nie te oficjalne), miejsca zabaw dla dzieci, lunapark… Program tegorocznej imprezy znajdziecie na stronie mojego miasta jeśli jesteście ciekawi. Wczoraj się tam wybrałem i zrobiłem trochę fotek, które możecie obejrzeć poniżej.

Przy okazji wypróbowałem tam swojego skilla strzeleckiego przy stoisku gdzie strzela się z wiatrówki do tarczy i dostaje za to nagrody. Cena jest tam trochę kosmiczna, bo aż 15 zł za trzy strzały. Po przeliczeniu używając bardzo zaawansowanej matematyki daje nam to 5 zł za strzał. Nawet normalne strzelnice na których strzela się z prawdziwej broni palnej do której naboje są droższe niż śrut do wiatrówki liczą sobie mniej za jeden strzał (oczywiście w zależności od rodzaju amunicji). Tak czy owak, chyba mi nieźle poszło.

Tarcza strzelnicza z przestrzelinami w obszarach sześciu, ośmiu i dziewięciu punktów

Pierwszy strzał (ten w szóstkę) był trochę mniej udany, bo wykorzystałem go aby „wyczuć” wiatrówkę. W przeciwieństwie do mojego chińskiego złomu ta wiatrówka wydawała się porządna – miała światłowodowe przyrządy celownicze i nawet nie najgorszego kopa. Na pewno mógłbym poprawić swój wynik, ale płacąc 15 zł za każdą próbę raczej nie warto. Moja nagroda była warta raczej mniej niż 15 zł, ale przynajmniej mogłem sobie trochę postrzelać.

Odkąd zacząłem pomagać przy stronie internetowej mojego miasta, jestem nieco bardziej zorientowany co się u nas dzieje, więc zawsze jest to jakiś plus. W ogóle jest to układ „win-win” – Urząd Miasta ma dodatkową parę rąk do pracy, mój warsztat terapii zajęciowej dostaje kasę od Urzędu Miasta, a ja mam coś do roboty. Wszyscy zadowoleni. 🙂