Wyjazd do Pragi i wydarzenia w moim mieście z minionego weekendu

W czwartek wybieram się z moim warsztatem terapii zajęciowej do Pragi. Czyli do Czech – kraju z którego pochodzą ci dwaj:

Źródło: Wikimedia Commons
Autor: Patmat film s.r.o.
Licencja: CC BY-SA 3.0

Noc z czwartku na piątek spędzimy jeszcze w Polskie w Kudowie-Zdroju, po czym rano udamy się już do Czech. Tam – o ile dobrze się orientuję – będziemy nocować w hotelu Jasmin. W nocy z soboty na niedzielę wrócimy do domu już bez noclegu (w liceum jechałem do Celle w nocy, więc nie będzie to dla mnie nowe doświadczenie). Co ciekawe, wyjazd ten nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem, dzięki czemu na wycieczkę załapało się jeszcze parę osób z mojej rodziny. I dobrze, bo bardzo ułatwi mi to przetrwanie. Z łącznością ze światem nie powinno być źle, bo w hotelu w Pradze podobno jest darmowe Wi-Fi, a w razie czego mam jeszcze prawie 2 GB do wykorzystania w roamingu w UE. Jeśli nie przyjdzie mi do głowy oglądać filmów na YouTube w Full HD, te 2 GB powinny mi wystarczyć. Oczywiście będę się odzywał na mediach społecznościowych.

Po powrocie do Polski będę miał wolne od 1 do 4 maja, ale zorganizowałem sobie jeszcze ekstra dzień wolny w poniedziałek (30 kwietnia), więc będę miał cały tydzień na odpoczynek. Jeszcze nie wiem co będę robić w majówkę, ale chętnie wyskoczyłbym gdzieś poza miasto.

Teraz druga sprawa, czyli dwa interesujące wydarzenia w Kwidzynie z minionego weekendu.

Otwarcie sezonu motocyklowego

Sobota była ciekawym dniem dla fanów dwóch kółek ze względu na paradę motocyklistów, która powstała dzięki lokalnej grupie o nazwie Motoświry. Można było tam zobaczyć co najmniej setkę (jeśli nie więcej) różnego rodzaju motocykli. Impreza rozpoczęła się na Placu Jana Pawła II i przeniosła się na Tereny Rekreacyjno-Wypoczynkowe Miłosna troszeczkę przy tym korkując miasto. Tutaj znajdziecie fotki, które trafiły na facebookową stronę mojego miasta, a poniżej zdjęcia zrobione przeze mnie.

Otwarcie sezonu motocyklowego 2018

Razem dla Autyzmu

W niedzielę z kolei odbyła się impreza plenerowo-edukacyjna dotycząca autyzmu pod tytułem „Razem dla Autyzmu”. Można było tam coś zjeść, pobawić się, obejrzeć wóz strażacki i radiowóz Straży Miejskiej, a przede wszystkim dowiedzieć się więcej o autyzmie. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć wykonanych przeze mnie, a jeszcze więcej zdjęć można znaleźć tutaj.

Razem dla Autyzmu

To tyle na dziś. Życzę dobrej nocy.

Spodobał Ci się ten tekst? Udostępnij go innym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *