Wyjazd do Pragi i wydarzenia w moim mieście z minionego weekendu

Mapa Polski z zaznaczoną trasą z Kwidzyna do Pragi

W czwartek wybieram się z moim warsztatem terapii zajęciowej do Pragi. Czyli do Czech – kraju z którego pochodzą ci dwaj:

Pat i Mat z czeskiego serialu animowanego „Sąsiedzi”
Źródło: Wikimedia Commons
Autor: Patmat film s.r.o.
Licencja: CC BY-SA 3.0

Noc z czwartku na piątek spędzimy jeszcze w Polskie w Kudowie-Zdroju, po czym rano udamy się już do Czech. Tam – o ile dobrze się orientuję – będziemy nocować w hotelu Jasmin. W nocy z soboty na niedzielę wrócimy do domu już bez noclegu (w liceum jechałem do Celle w nocy, więc nie będzie to dla mnie nowe doświadczenie). Co ciekawe, wyjazd ten nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem, dzięki czemu na wycieczkę załapało się jeszcze parę osób z mojej rodziny. I dobrze, bo bardzo ułatwi mi to przetrwanie. Z łącznością ze światem nie powinno być źle, bo w hotelu w Pradze podobno jest darmowe Wi-Fi, a w razie czego mam jeszcze prawie 2 GB do wykorzystania w roamingu w UE. Jeśli nie przyjdzie mi do głowy oglądać filmów na YouTube w Full HD, te 2 GB powinny mi wystarczyć. Oczywiście będę się odzywał na mediach społecznościowych.

Po powrocie do Polski będę miał wolne od 1 do 4 maja, ale zorganizowałem sobie jeszcze ekstra dzień wolny w poniedziałek (30 kwietnia), więc będę miał cały tydzień na odpoczynek. Jeszcze nie wiem co będę robić w majówkę, ale chętnie wyskoczyłbym gdzieś poza miasto.

Teraz druga sprawa, czyli dwa interesujące wydarzenia w Kwidzynie z minionego weekendu.

Otwarcie sezonu motocyklowego

Sobota była ciekawym dniem dla fanów dwóch kółek ze względu na paradę motocyklistów, która powstała dzięki lokalnej grupie o nazwie Motoświry. Można było tam zobaczyć co najmniej setkę (jeśli nie więcej) różnego rodzaju motocykli. Impreza rozpoczęła się na Placu Jana Pawła II i przeniosła się na Tereny Rekreacyjno-Wypoczynkowe Miłosna troszeczkę przy tym korkując miasto. Tutaj znajdziecie fotki, które trafiły na facebookową stronę mojego miasta, a poniżej zdjęcia zrobione przeze mnie.

Razem dla Autyzmu

W niedzielę z kolei odbyła się impreza plenerowo-edukacyjna dotycząca autyzmu pod tytułem „Razem dla Autyzmu”. Można było tam coś zjeść, pobawić się, obejrzeć wóz strażacki i radiowóz Straży Miejskiej, a przede wszystkim dowiedzieć się więcej o autyzmie. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć wykonanych przeze mnie, a jeszcze więcej zdjęć można znaleźć tutaj.

To tyle na dziś. Życzę dobrej nocy.