Zaćmienie Księżyca, nieprzespana noc i naciąganie na płatne SMS-y

Na początek rada: jeśli chcecie oglądać zaćmienie Słońca lub Księżyca, nie patrzcie na godzinę o której zjawisko się zaczyna, bo to nie ma sensu. Lepiej zacząć obserwację gdy zaćmienie już widocznie postępuje. Dobra, do rzeczy. Dzisiejszej nocy miało miejsce całkowite zaćmienie Księżyca. Zaćmienie było wyraźnie widoczne około trzeciej w nocy, ale na deser (czyli tak zwany Krwawy Księżyc) trzeba było poczekać do czwartej. Przez to poszedłem spać baaardzo późno, ale było warto, bo na kolejne takie zaćmienie musimy poczekać aż do 2033 roku.

Niestety, jeśli dzieje się coś ciekawego, zawsze znajdzie się ktoś kto zechce żerować na naszej naiwności. Proszę bardzo:

Fałszywa strona internetowa mająca rzekomo umożliwiać obserwowanie Krwawego Księżyca. Strona wymaga podania numeru telefonu pod pretekstem weryfikacji ze względu na przeciążone serwery.

Podałeś swój numer? Gratulacje – witamy w płatnej subskrypcji SMS. Od teraz Twój miesięczny rachunek za telefon jest większy o ponad 60 zł. Jeśli ktoś już dał się na to złapać, subskrypcję można anulować wysyłając SMS-a o treści STOP FREEZ na numer 60474. Na takie strony internetowe powinien być jakiś paragraf. Gdybym był mniej miły niż jestem, jako karę za takie coś proponowałbym łamanie kołem lub nabicie na pal, ale ponieważ uważam, że przemoc nie jest rozwiązaniem, lepszą karą byłoby po prostu opublikowanie wizerunku autora strony. Dodatkową karą mogłaby być comiesięczna grzywna w wysokości około 60 zł nałożona na parę lat – niech się facet przekona jak niechciane subskrypcje są fajne.