Zmiana hostingu

Ludzie z Grendel Hosting sprawili mi niemiłą niespodziankę – przez (chyba) parę dni blog był niedostępny, a internauci byli witani komunikatem „Service Temporarily Unavailable” (usługa chwilowo niedostępna). Rozumiem, że awarie się zdarzają, ale brak dostępu do strony internetowej przez cały dzień to już lekka przesada. Na szczęście to tylko prosty blog, ale co by było gdyby to była strona internetowa wielkiej korporacji?

W każdym razie dziś przeniosłem blog do CBA.PL (nie, nie to CBA). Ten hosting jest mi już znany i nie powinno być niespodzianek. Zmieniło się parę rzeczy:

  • Nie mam już nieograniczonej przestrzeni dyskowej (do dyspozycji mam 1 GB z możliwością powiększenia o kolejne gigabajty za opłatą). Na szczęście transfer miesięczny nadal mam nieograniczony.
  • Na górze strony wyświetlana jest reklama od CBA.PL (to darmowy hosting, więc muszą na czymś zarabiać). Gdyby to komuś bardzo przeszkadzało, możliwe jest jej usunięcie – również za opłatą.
  • Zmienił się kontaktowy adres e-mail. Nowy adres to kontakt@thisisinternet.cba.pl. Poprzedni adres jest już nieaktywny.

To tyle. Jeśli się okaże, że po przeniesieniu strony coś przestało działać, byłbym wdzięczny za informację.