O mnie

O, a to ja. Ha ha ha. Dzień dobry.

Cześć. Mam na imię Przemek, mam 30 lat i pochodzę z Kwidzyna (woj. pomorskie). Urodziłem się z Zespołem Aspergera (w dużym skrócie jest to łagodniejsza forma autyzmu). Interesuję się informatyką, nowymi technologiami i ciekawostkami ze świata. Uwielbiam koty, choć nie mam nic przeciwko psom (o ile są spokojne 😛 ). Nie jestem jakimś wielkim guru komputerowym, ale pewne rzeczy wiem (na przykład że Java i JavaScript to dwa różne języki). Mam jakieś tam pojęcie o webmasterce i programowaniu. Lubię sobie czasem pograć, a od czasu do czasu zajmuję się także tworzeniem gier (do tego celu zamiast standardowego pisania kodu używam oprogramowania opartego o programowanie wizualne i tworzę tylko gry 2D, więc nie oczekuj, że jeśli posadzisz mnie przed CryEngine, to Ci zrobię następnego Battlefielda czy inne Call of Duty 😛 ).

Od października 2016 r. jestem uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie. Uczęszczam tam do pracowni redakcyjnej, gdzie zajmuję się stroną internetową warsztatu i od czasu do czasu piszę artykuły do „Obserwatora” – wydawanego co dwa tygodnie dodatku do Kuriera Kwidzyńskiego. Dodatkowo w ramach zajęć współpracuję z Urzędem Miasta Kwidzyna pomagając im przygotowywać materiały związane z promocją miasta.

Blog This Is Internet założyłem po to aby dzielić się swoimi przemyśleniami na różne tematy (zazwyczaj związane z moimi zainteresowaniami, ale nie tylko). W realu nie jestem zbyt rozmowny, więc nadrabiam to trochę słowem pisanym.

Nadal czytasz? To w nagrodę zdradzę Ci ciekawostkę – grafiki w postach na blogu zawierają tzw. title-teksty, czyli teksty wyświetlane po wskazaniu ich kursorem. Ot taka tradycja zapożyczona od xkcd.

Inne moje projekty

Czy szczepienie powodują autyzm? – strona o charakterze satyrycznym, której zadaniem jest walka ze szkodliwym mitem odnośnie związku szczepień z autyzmem i wprowadzaniem ludzi w błąd przy pomocy faktów i nauki.

Aspie Love – docelowo forum randkowe dla osób z Zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ale zainteresowanie aspektem randkowym jest praktycznie zerowe, więc forum to jest po prostu przyjaznym miejscem do dyskusji.