Linki

Inne blogi

Świat oczami aspergerowca – blog mojego internetowego znajomego z Zespołem Aspergera.

Mrs Polish – prowadzony przez dziewczynę mojego brata blog o modzie i nie tylko.

To tylko teoria – godny polecenia blog o tematyce naukowej.

Ciekawe miejsca w Internecie i inne różności

WordPress – platforma na której działa ten blog. Praktyczna rzecz – można z tego zrobić nie tylko bloga. Wymaga serwera obsługującego PHP i MySQL. Jeśli nie chcesz hostować WordPressa na swoim serwerze lub się na tym nie znasz, możesz skorzystać na przykład ze strony wordpress.com.

Hosting24 – hosting z którego korzysta ten blog. Ma nie najgorszą cenę (6 dolarów (ok. 25 zł) za miesiąc lub trochę mniej jeśli zdecydujesz się na dłuższe cykle rozliczeniowe) i oferuje całkiem niezły zestaw funkcji takich jak „nieograniczona” przestrzeń dyskowa i transfer miesięczny (napisałem „nieograniczona” w cudzysłowie dlatego że (jak w przypadku każdego takiego hostingu) miejsce na dysku i transfer nie są limitowane, ale jeśli będziesz przeginać, to Ci zablokują konto), całkowicie darmowe certyfikaty SSL dostarczane przez Let’s Encrypt i całkowicie darmowa domena (tak, odnowienie też jest darmowe!) dołączana do każdego hostingu. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej niż hosting współdzielony, dostępny jest też hosting VPS.

XDA Developers – forum poświęcone urządzeniom mobilnym (głównie z systemem Android, ale nie tylko). Przydatny zasób jeśli lubisz grzebać w oprogramowaniu swojego urządzenia.

TV Tropes – wiki opisująca motywy w filmach, serialach, grach komputerowych, literaturze itp. Uwaga: uzależnia! Mówię serio!